Kusura Kasabası

Kusura Kasabası Afyon'un 55 km. Güneybatısında ve Sandıklı Ovası'nın 13 km. Güneyinde yer alan şirin bir Beldedir. Nüfusu 2000 yılı sayımlarına göre 2510 olarak kayıtlara geçmiştir. Nüfusun büyük çoğunluğu Sandıklı ve Avrupanın Almanya başta olmak üzere Fransa, Hollanda ve Avusturya gibi ülkelerde yaşamaktadırlar. Beldemizde bir ilköğretim okulu , Sağlık ocağı ve lojmanı, Belediye hizmet binası,iki tane Camii, Belediye eğlence parkı ve Beldemizin gurur kaynagi haline gelen düzgün ve bol verimli arazisi vardır.Arazide genellikle Patetes.Şeker Pancarı,Turşuluk Salatalık,Buğday ve Arpa ekilmektedir.

Kusura Kasabası Uydu Görüntüsü

19 Eylül 2008 Cuma

Gaziler Gununu Kutladik


19 Eylül Gaziler Günü tüm yurtta olduğu gibi Sandıklı ilçemizdede kutlandı. Sabah saat:09:00'da Hükümet konağı önünde Atatürk anıtına Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı ve Gaziler adına çelenklerin konulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam edildi.

Günün Anlam ve Önemini Belirten Konuşmayı yapan Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Üsteğmen Ali Türkmen yaptığı konuşmada "Bu anlamlı günde burada toplanmamızın amacı; Türk vatanı ve milletinin ebedi varlığını ve yüce Türk Devletinin bölünmez bütünlüğünü muhafaza etmek amacıyla ülkemizin her karış toprağına kanlarını akıtarak tarihimize altın sayfalar yazdıran şehitlerimize harp ve vazife melüllerimize,gazilerimize bağlılığımızı belirtmektir.Şehit ve Gazilerimizin bize emanet ettiği topraklarda cumhuriyetimizi kuran ulu önder büyük komutan Mustafa Kemal ‘in çağdaş medeniyetler seviyesine çıkmayı hedef gösteren ülküsü her zaman rehberimiz olacaktır.

Türk Vatanını Korumak için üstün bir cesaret ve feragat örneği göstererek hayatını ortaya koyan gazilik onuruna erişen başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden ve hayatta olan gazilerimizi şükran ve minnetle bir kez daha anıyor aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz "dedi


Öğrencilerin şiirleri okumasının ardından tören sona erdi. Törenlere Kaymakam Samet Ercoşkun, Garnizon Komutanı Jandarma Kıd.Üsteğmen Ali Türkmen, Belediye Başkanı Mustafa Özpınar, İlçe Protokolü ve gaziler katıldı