Kusura Kasabası

Kusura Kasabası Afyon'un 55 km. Güneybatısında ve Sandıklı Ovası'nın 13 km. Güneyinde yer alan şirin bir Beldedir. Nüfusu 2000 yılı sayımlarına göre 2510 olarak kayıtlara geçmiştir. Nüfusun büyük çoğunluğu Sandıklı ve Avrupanın Almanya başta olmak üzere Fransa, Hollanda ve Avusturya gibi ülkelerde yaşamaktadırlar. Beldemizde bir ilköğretim okulu , Sağlık ocağı ve lojmanı, Belediye hizmet binası,iki tane Camii, Belediye eğlence parkı ve Beldemizin gurur kaynagi haline gelen düzgün ve bol verimli arazisi vardır.Arazide genellikle Patetes.Şeker Pancarı,Turşuluk Salatalık,Buğday ve Arpa ekilmektedir.

Kusura Kasabası Uydu Görüntüsü

19 Eylül 2008 Cuma

Sandikli'daki Tehlikeli Virajlara Onlem


Kusura Kasabamızın Bağlı olduğı Sandıklı ilçemizden geçen karayolunda özellikle keskin virajın bulunduğu sık sık kazaların meydana geldiği Fevzi Paşa Bulvarında Belediye Zabıta Müdürlüğü tarafından kazaların önüne geçebilmek için çalışmalara başlandı. Tehlikeli viraj öncesi yüksek ışıma gücüne sahip trafik işaret levhasının belirli periyotlarla yanıp sönen güneş enerji panelli flaşör özelliğine sahip fark edilebilen ve uyarıcı 7 adet tehlikeli viraj işareti montaj edilerek aktif halde kullanılmaya başlanmıştır.

Sandıklı Belediye Zabıta Müdürü İbrahim Güntaş “ yağışlı ve sisli havalarda keskin virajı fark edemeyen sürücüler yoldan çıkarak çok sayıda kaza yaşanmasına sebep oluyordu hatta bazıları ölümle sonuçlanmıştı,biz daha fazla kazanın yaşanmaması için her türlü önlemi alıyoruz,gerek şehir içinde gerekse çevre yolunda trafik sorun yaşanmaması için çalışmalarımız aralıksız sürdürüyoruz” dedi